Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Sprzątasz zaniedbany ogród? Zamów kontener na odpady i zapomnij o problemie!

Sprzątasz zaniedbany ogród? Zamów kontener na odpady i zapomnij o problemie!

16 Kwietnia 2019

Gdy dni stają się coraz dłuższe, a temperatura rośnie, przychodzi czas na pierwsze prace ogrodowe. Jeżeli ogród jest zaniedbany, jego uprzątnięcie i przygotowanie do kolejnego sezonu wymaga często rozbiórki zniszczonej architektury ogrodowej oraz usunięcia zbędnej ziemi, kamieni itp. Co zrobić z takimi odpadami?

Składowanie odpadów na posesji jest zabronione

Aby pozbyć się odpadów z zaniedbanej części ogrodu, powinno się je zutylizować zgodnie z przeznaczeniem. Składowanie śmieci na podwórzu jest zabronione, nawet gdy odpady znajdują się z tyłu domu i zajmują jedynie niedużą część działki. Gromadzenie odpadów na posesji zwiększa ryzyko pożarowe, prowadzi do niszczenia środowiska naturalnego oraz negatywnie wpływa na estetykę okolicy, dlatego straż miejska i policja mogą nałożyć mandat na właściciela ogrodu, w którym znajdują się śmieci. Zabronione jest również spalanie i zakopywanie odpadów. Zgodnie z prawem śmieci po pracach rozbiórkowych i inne odpady z ogrodu powinny zostać wywiezione z działki na wysypisko śmieci. Z tym nie musisz się kłopotać - zrobimy to za Ciebie.
 
W naszej usłudze zamówi się odbiór odpadów, których wyrzucenie do zwykłych pojemników na śmieci jest niemożliwe. Wywóz śmieci zamawia się przez prostą w obsłudze platformę online. Dzięki niej wypożyczenie kontenera na śmieci jest możliwe w kilkudziesięciu lokalizacjach w całej Polsce, w tym w mniejszych miejscowościach.

Wynajem kontenera na odpady się opłaca!

Wynajem kontenera na śmieci powstałe podczas gruntownych porządków, przekopywania gleby i rozbiórki zniszczonych altan lub szop jest opłacalny z kilku względów. Cena kontenera o pojemności 5m3 to wydatek około 300-350 złotych w zależności od lokalizacji. Mandat za spalanie odpadów lub ich składowanie na posesji wynosi natomiast co najmniej 500 złotych. Ponadto zamówienie pojemnika na śmieci sprawia, że sprzątanie ogrodu jest łatwiejsze i szybsze. Odpady wyrzuca się prosto do kontenera, który po 5 dniach jest odbierany przez pracownika ecoexpress24. Co ważne, pojemnik jest dostarczany dokładnie pod wskazany adres, a jego odbiór jest możliwy nawet pod nieobecność właściciela działki - wystarczy, że kierowca będzie mógł wjechać na podwórze.
 
Ze względu na to, że płatność za wypożyczenie kontenera odbywa się przez bezpieczny system PayU, przelew jest księgowany w czasie rzeczywistym, a kontener jest dostarczany szybciej. Opłata jest pobierana z góry, a jej wysokość jest niezmienna. Dodatkowa opłata jest pobierana jedynie w przypadku przedłużenia okresu przedłużenia najmu pojemnika na odpady.

Podobne wiadomości:

do góry