Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Przygotuj ogród na lato z pomocą ecoexpress24.pl

Przygotuj ogród na lato z pomocą ecoexpress24.pl

9 Kwietnia 2019

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, lecz przed jej rozpoczęciem powinno się przygotować ogród na sezon wypoczynkowy. Uprzątnięcie roślin, liści i starych sadzonek jest dość proste dla osób znających się na ogrodnictwie. Nieco więcej trudności sprawia pozbycie się starych mebli ogrodowych i odpadów, które powstają podczas rozbiórki zniszczonych altan, szop i podobnych zabudowań. Aby szybko i sprawnie poradzić sobie z tym problemem, warto skorzystać z naszej oferty  - ecoexpress24.pl. Zobacz aby dowiedzieć się więcej!

Co można wrzucić do kontenera na odpady?

Podczas sprzątania ogrodu do kontenerów na odpady można wyrzucić większość problematycznych śmieci. Resztki roślin, gałęzie oraz skoszoną trawę wrzuca się do specjalnych worków na bioodpady, lecz ziemię ogrodową, kamienie i piasek można wysypać do kontenera zamówionego na naszej stronie. Do kontenera na odpady można wrzucić również deski z rozbiórki starej altany lub pergoli, elementy donic betonowych i drewnianych, a także gruz i cegły. Jeżeli chce się wyrzucić dodatkowo zbędne meble z domu lub część wyposażenia warsztatu, wskazane jest zamówienie kontenera na gabaryty lub odpady mix.
 
W przypadku, gdy z rozbieranych zabudowań ogrodowych usuwa się zadaszenie z papy lub azbestu, wywóz obu materiałów powinno się zamówić osobno. Są to odpady niebezpieczne, dlatego zabronione jest ich mieszanie z innymi śmieciami, powstałymi podczas prac porządkowych i rozbiórkowych w ogrodzie. Nawet niewielka ilość papy lub azbestu uniemożliwia odebranie kontenera na zwykłe odpady zmieszane.

Ile to kosztuje?

Wynajem kontenerów na odpady powstałe podczas sprzątania ogrodów jest wydatkiem co najmniej 200 złotych, jednak pozwala szybko uporać się z wywozem śmieci. Co ważne, taki wydatek jest opłacalny, gdyż wysokość mandatu za nieporządek na posesji lub za wywóz śmieci do lasu jest wyższa niż opłata za wynajem kontenera. Cena zamówienia pojemnika 3m3 wynosi około 160 złotych, natomiast za kontener 5m3 płaci się około 300 złotych. Mandat karny za zaśmiecanie środowiska wynosi natomiast 500 złotych.
 
Wypożyczenie kontenera na śmieci jest usługą płatną z góry, dzięki czemu jej koszt jest stały. Jeżeli zajdzie potrzeba, możliwe jest odpłatne przedłużenie okresu najmu pojemnika na 4 dni - koszt takiej usługi ustala się indywidualnie. Aby sprawdzić cenę kontenera na wynajem, powinno się wejść na stronę główną naszego serwisu i wybrać swoją lokalizację. Dzięki temu sprawdzi się, ile kosztują pojemniki na śmieci na określonym terenie oraz jaki jest czas oczekiwania na ich podstawienie.

Podobne wiadomości:

do góry