Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak zorganizować wywóz wełny mineralnej po remoncie?

Jak zorganizować wywóz wełny mineralnej po remoncie?

9 Lutego 2023

Prowadzisz prace remontowe lub rozbiórkowe, w efekcie których powstają odpady z wełny mineralnej? Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób należy zagospodarować te odpady i sprawdź, jakie możliwości wywozu odpadów z wełny mineralnej daje ecoexpress24.pl.

Czym jest wełna mineralna?

Wełna mineralna to materiał, który wykorzystuje się w różnych produktach budowlanych, najczęściej jako izolację. Materiał ten jest ceniony ze względu na lekkość i wytrzymałość, a także bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i dźwiękoizolacyjne. Ponadto charakteryzuje się niską palnością, dzięki czemu spowalnia rozprzestrzenianie się ognia w razie wybuchu pożaru.

Odpady z wełny mineralnej - jak je zagospodarować?

Odpady z wełny mineralnej stanowią pewien problem. Nie da się ich przetworzyć i ponownie wykorzystać, stąd niestety konieczna jest ich właściwa utylizacja. Po montażu produktów budowlanych z wełny mineralnej dochodzi do jej stałego spojenia się m.in. z płytą warstwową czy innymi materiałami. Dlatego przy dekonstrukcji nie jest możliwe ich rozdzielenie, stąd odpady z wełny mineralnej są odpadami silnie zanieczyszczonymi. Oczywiście z tego powodu nie można wyrzucać ich śmietników komunalnych.

Gdzie oddać wełnę mineralną? Niestety gminne PSZOK-i nie zawsze przyjmują odpady z wełny mineralnej m.in. ze względu na to, że zajmują dużą powierzchnię i sporą objętość, a także ze względu na ich zanieczyszczenie. Podobna sytuacja dotyczy składowisk odpadów. Stąd najkorzystniejszym i najwygodniejszym, a niekiedy jedynym możliwym rozwiązaniem jest wywóz wełny mineralnej przez profesjonalne firmy zajmujące się gospodarowaniem odpadów budowlanych.

Wywóz wełny mineralnej - zamów kontener

Odpadów z wełny mineralnej łatwo, wygodnie, tanio i przede wszystkim w prawidłowy, zgodny z przepisami sposób, pozbędziesz się, korzystając z usług ecoexpress24.pl. W tym celu wystarczy zamówić kontener na odpady z wełny mineralnej - profesjonalna firma podstawi kontener we wskazane miejsce, a następnie odbierze go, zapewniając właściwe zagospodarowanie wełny mineralnej. W ten sposób problem tego, jak zutylizować wełnę mineralną zostaje rozwiązany, a wszelkimi dalszymi krokami zajmuje się wyspecjalizowana, posiadająca stosowne uprawnienia firma.

Jeśli wskutek prowadzenia prac budowlanych, rozbiórkowych, remontowych czy modernizacyjnych wytwarzasz odpady z wełny mineralnej, jesteś zobowiązanych do tego, aby we właściwy sposób je zagospodarować. Samodzielny wywóz ze względu na wspomniane wcześniej trudności mógłby być uciążliwy i kosztowny. Postawienie przy nieruchomości kontenera na wełnę mineralną rozwiązanie ten problem. Wystarczy jedynie zapewnić miejsce na kontener oraz opłacić usługę. W ten sposób całkowicie minimalizuje się ryzyko otrzymania kary za nieprawidłowe wyrzucanie odpadów z wełny mineralnej.

Jak zamówić kontener na odpady z wełny mineralnej?

Zamówienie kontenera na odpady z wełny mineralnej na ecoexpress24.pl jest bardzo proste i przypomina zwykłe zakupy w sklepie internetowym.

Jak wynająć kontener? W tym celu nie musisz nawet zakładać konta w naszym serwisie. Wystarczy wskazać dokładny adres, pod którym ma stanąć kontener, oraz określić rodzaj odpadów. Następnie, po kliknięciu przycisku Zamów, uzupełnić niezbędne informacje w formularzu i przejść do wygodnej płatności online. Usługa zostanie skierowana do realizacji niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty.

Wełna mineralne jest odpadem niebezpiecznym, dlatego jej utylizacja wymaga podjęcia pewnych kroków bezpieczeństwa. Po pierwsze, należy wypełnić dostępny na naszej stronie formularz i przesłać go na adres mailowy kontakt@ecoexpress24.pl. Odpady z wełny mineralnej powinny być szczelnie owinięte folią stretch.

Koszty utylizacji wełny mineralnej

Koszt wywozu wełny mineralnej zależą od lokalizacji oraz pojemności kontenera. Aby poznać cenę wynajmu kontenera należy wskazać dokładną lokalizację. Następnie wyświetlą się dostępne w danym rejonie kontenery na odpady z wełny mineralnej wraz z ceną obowiązującą w tej lokalizacji.

do góry