Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak wybrać kontener na odpady? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Jak wybrać kontener na odpady? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

8 Kwietnia 2020

Wypożyczanie kontenerów jest coraz popularniejsze. Dzięki specjalnym pojemnikom szybko porządkuje się mieszkanie po remoncie, usuwa się gruz z prac rozbiórkowych lub sprząta mieszkanie po babci. Kontener przydaje się również w wielu innych sytuacjach. Jak wybrać prawidłowo rodzaj kontenera przed jego zamówieniem?

  1. Typy kontenerów na wynajem
  2. Jak dobrać wielkość kontenera?

Kontenery na wynajem są dostępne niemalże w każdej części Polski. Ich zamawianie jest szybkie i proste, gdyż znajdzie się je przez Internet na platformie ecoexpress24.pl. Jak prawidłowo dobrać typ kontenera na wynajem? Na co zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia? Oto garść sprawdzonych porad.

Typy kontenerów na wynajem

Zamawiając kontener na śmieci w naszej plaformie, można wybierać spośród kilku standardowych typów pojemników. Są one przeznaczone do wywożenia gruzu czystego i zmieszanego, gabarytów, odpadów poremontowych i pobudowlanych, a także zmieszanych. Dodatkowo na zamawiających czekają worki big-bag, do których mieści się niewielka ilość gruzu (około 1 m3). Na indywidualne zamówienie dostarczane są również kontenery na odpady specjalne. Jest to grupa odpadów szczególnie niebezpiecznych dla środowiska i zdrowia, których wywóz wiąże się ze stosowaniem określonych zabezpieczeń. Do odpadów specjalnych należą między innymi papa oraz azbest, które często są ściągane z dachów domów jednorodzinnych i zabudowań gospodarczych.

Typ kontenera na odpady bez trudu wybierze się w kilka minut, dzięki podpowiedziom, zamieszczonym na naszej stronie. Dokładnie wyjaśniliśmy, które odpady mogą trafić do określonego typu kontenera. Dzięki temu złożenie zamówienia na pojemnik na odpady jest o wiele łatwiejsze. Dodatkowo przestrzeganie wszystkich zasad dotyczących wywozu odpadów daje gwarancję, że wypełniony kontener zostanie odebrany bez konieczności ponoszenia zwiększonych opłat.

Jak dobrać wielkość kontenera?

Po wybraniu typu kontenera na śmieci równie ważne jest zadecydowanie, jakiej wielkości pojemnika się potrzebuje. Najmniejsze pojemniki mieszą około 1 m3 śmieci, natomiast do największych z nich wchodzi nawet 36 m2 odpadów. Zwykle dla osób prywatnych, wykonujących remonty, odpowiednie są kontenery o pojemności 5-7 m3. Koszt ich wypożyczenia w zależności od lokalizacji i sezonu waha się w okolicach 300-400 złotych. Każdy z pojemników jest podstawiany na okres 5 dni, dlatego ma się sporo czasu na jego zapełnienie. W razie potrzeby możliwe jest przedłużenie okresu najmu o kolejne 4 dni.

Podobne wiadomości:

do góry