Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremontowe typu styropian

Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremontowe typu styropian

18 Września 2018

„Remontowałem stary dom po dziadkach. Wyrzuciłem stare meble, wymieniłem okna, instalację grzewczą oraz wykonałem termoizolację ze styropianu. Nie wiem, co dalej robić. Meble oddałem do PSZOK ale co ze styropianem?”


Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremontowe typu styropian

Aby pozbyć się styropianu w sposób legalny, można zamówić worki na odpady budowlane lub kontener na odpady. Cena wynajęcia pojemnika jest uzależniona od jego wielkości oraz lokalizacji, w której ma zostać postawiony. Najtańsze są worki na gruz. Bytom to miasto, w którym dostarcza się worki i kontenery nawet w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Jaki kontener zamówić na styropian?

„Jak zamowic kontener na śmieci, by mieć pewność, że firma odbierze styropian?” - pyta dalej pan Mariusz z Bytomia. - Odbieramy styropian czysty oraz zanieczyszczony (np. z kawałkami tynku i farby) w kontenerach na odpady poremontowe i pobudowlane. Pan Mariusz może wyrzucić do kontenera na śmieci poremontowe nie tylko styropian. Odbierzemy od niego również starą stolarkę okienną, pozostałości z instalacji grzewczej, a także inne odpady, które pojawiają podczas remontu - resztki siatki budowlanej, ceramiki i glazury, opakowania po farbach i cemencie lub zepsute narzędzia. - tłumaczymy.

Zamówienie na kontener składa się poprzez prosty system, w którym wybiera się rodzaj i wielość pojemnika na odpady oraz lokalizację, do której ma zostać dostarczony. Płatność reguluje się za pomocą PayU, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania na kontener.

Chcesz zobaczyć więcej informacji? Sprawdź jak działa zamawianie kontenerów online!

Podobne wiadomości:

do góry