Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Segregacja odpadów zawsze się opłaca

Segregacja odpadów zawsze się opłaca

27 Kwietnia 2020

Czy segregowanie odpadów działa w Polsce?

Segregowanie odpadów powoli wchodzi Polakom w nawyk. Młodsi i starsi dzielą śmieci na różne rodzaje i wyrzucają je do osobnych pojemników. Dzięki temu znacznie łatwiej jest wykorzystać surowce wtórne, a także chronić środowisko naturalne. Czy segregacja odpadów jest ważna również w czasie remontów? Okazuje się, że tak.

  1. Jakie korzyści daje segregowanie odpadów w czasie remontu?
  2. Jak wybrać odpowiedni kontener na śmieci?

Aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące segregowania i wywozu odpadów skłaniają większość Polaków do nowego sposobu wyrzucania śmieci. Codziennie wytwarzane odpady trafiają już nie do jednego, a do kilku odrębnych koszy. Dzięki temu wiele odpadów może być wykorzystanych do recyclingu. Niestety, wiele osób nie wie, na czym polega segregowanie odpadów poremontowych. Okazuje się, że warto to robić z wielu względów.

Dlaczego powinno się segregować opady w czasie remontu?

Odpady poremontowe zwykle trafiają do jednego kontenera. Dzieje się tak ze względu na to, że niewiele osób wie, iż nawet tego typu śmieci powinny być odpowiednio segregowane. Dzięki ich segregacji zagospodarowanie gruzu, gabarytów czy też opakowań po chemii budowlanej staje się o wiele łatwiejsze i mniej szkodliwe dla środowiska. Przede wszystkim do kontenerów na odpady pobudowlane i poremontowe powinny trafiać tylko te śmieci, których odbiór się zamówiło.

Kontenery są przeznaczone na gruz czysty, gruz zmieszany, gabaryty, a także odpady specjalne. Jeżeli wyrzuci się odpady do nieodpowiedniego pojemnika, firma go dostarczająca może odmówić odbioru śmieci. Taka sytuacja jest dla zamawiającego bardzo problematyczna, gdyż praktycznie uniemożliwia uporządkowanie domu lub mieszkania.

Odpady w czasie remontu warto segregować również z powodu niższych opłat za wypożyczenie kontenera. Kontener na odpady posegregowane jest tańszy niż pojemnik przystosowany do wyrzucania odpadów zmieszanych. Wybierając kontener na śmieci na naszej platformie, na której oferujemy wynajem kontenera na śmieci, zaoszczędzi się nawet kilkaset złotych, jeżeli postawi się na prawidłową segregację odpadów.

Jak wybrać odpowiedni kontener na śmieci?

Jak prawidłowo wybrać kontener na wynajem w zależności od rodzaju śmieci? Przede wszystkim powinno się zapoznać ze wszystkimi zalecaniami, dotyczącymi dzielenia odpadów przed wyrzuceniem do pojemnika lub worka big-bag. Wszystkie wskazówki dotyczące prawidłowej segregacji i typu odpadów, które mogą trafić do danego kontenera, znajdzie się na naszej stronie w sekcji wywozu i zagospodarowania odpadów. W razie wątpliwości wszystkie niejasności można rozwiązać telefonicznie lub przez kontakt mailowy.

Podobne wiadomości:

do góry