Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak prawidłowo zapełnić kontener na gruz?

Jak prawidłowo zapełnić kontener na gruz?

21 Maja 2019

Nasi konsultanci przyjmujący zlecenia telefoniczne często otrzymują zapytania: Co mogę wrzucić i w jaki sposób prawidłowo zapełnić kontener na gruz?
Zachęcamy do przeczytania poniższej informacji. Przed realizacją zlecenia online czy telefonicznego, warto się zastanowić jaki rodzaj odpadów będzie występował przy pracach rozbiórkowych, budowlanych czy remontowych? Warto również dobrać odpowiednią pojemność konterera do realizowanych prac budowlanych.

Rozbiórka: jak dobrać pojemność kontenera i częstotliwość odbioru?

W przypadku wyburzeń czy rozbiórki najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera na gruz. Wywóz czystego gruzu jest najbardziej opłacalny dla Klienta ponieważ nie wymaga dodatkowego rozsortowania i gruz można poddać bezpośrednio procesowi recyklingu i powtórnie zagospodarować np. na budowę wałów czy dróg. W przypadku małych remontów, gdzie dokonujemy rozbiórki, wyburzamy ściankę działową lub remontujemy łazienkę najlepiej zamówić mały kontener od 3,5 m3 do 7 m3 za pośrednictwem platformy www.ecoexpress24.pl czy aplikacji na smartfony.

Wymiary kontenerów wraz z podaniem ich pojemności: 

Ważne - do kontenera na czysty gruz NIE mogą być wrzucane odpady takie jak:
wełna mineralna i szklana,odpady niebezpieczne np.: chemikalia, aerozole, oleje, inne ciecze niebezpieczne, baterie, azbest, eternit, materiały niebezpieczne, odpady biodegradowalne (np. odpady zielone, krzewy, kłącza, trawy), sprzęt elektryczny czy elektroniczny, świetlówki.

Budowa czy remont? - Zamów kontener na zmieszane odpady pobudowlane

W przypadku budowy, remontu nasi Klienci, najczęściej zamawiają kontenery o pojemności 7 m3 i dopasowują częstotliwość odbioru do ich bieżących potrzeb.

Co może trafić do kontenera na zmieszany gruz lub zmieszane odpady pobudowlane?


Jak prawidłowo zapełnić kontener na gruz?

Zamawiając kontener na naszej platformie standardowym terminem odbioru zapełnionego kontenera jest 5 dni. Można oczywiście predłużyć odbiór o kolejne dni, należy zgłosić to poprzez Państwa zlecenie na platformie www.ecoexpress24.pl nie później niż w 4 dniu od chwili podstawienia. Zgłoszenie odbioru kontenera prosimy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem aby znajdujący się w nim gruz czy zmieszane odpady budowlane w chwili jego odbioru wypełniały kontener poniżej wysokości burt.

Prawidłowo zapełniony kontener na gruz czy odpady podbudowlane ilustruje poniższe zdjęcie:

 
Nie można zapełnić kontenera powyżej wysokości burt ponieważ gruz jest ciężkim odpadem i jego znacząca waga uniemożliwi podniesienie pojemnika z posesji czy placu budowy. W przypadku kiedy kontener jest przeładowany nasz kierowca ma prawo odmówić Państwu wykonania usługi.
Dodatkowo, transport przeładowanego kontenera stanowi zagrożenie w ruchu drogowym.
 
Po prawidłowym wypełnieniu i realizacji kolejnego odbioru, zostaną naliczone dodatkowe koszty związane z dodatkowym dojazdem. Dlatego tak ważne jest właściwe zaplanowanie i zgłoszenie odbioru kontenera z odpowiednim wyprzedzeniem.
 

Podobne wiadomości:

do góry