Województwo mazowieckie

Siedlce

Siedlce to miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce. Leży na terenie województwa mazowieckiego między rzekami Muchawką i Helenką, na Południowym Podlasiu.

Czym wyróżniają się Siedlce?

Siedlce się 48 co do wielkości miastem w Polsce i czwartym w województwie mazowieckim. Przed nimi znalazły się Warszawa, Radom i Płock. Miasto liczy ponad 76 000 mieszkańców. Zostało wybudowane na szlaku handlowym, który prowadził z Warszawy do Brześcia. Pierwsza wzmianka o miejscowości Siedlce pochodzi z 1448 roku. To najbardziej wysunięta na północ część Małopolski. Siedlce otrzymały prawa miejskie w 1549 roku. Księżna Aleksandra z Czartoryskich Ogińska, żona hetmana wielkiego litewskiego, Michała Kazimierza Ogińskiego, chciała, aby w Siedlcach powstał ośrodek kulturalny na takim poziomie jak Puławy. Izabela z Flemmingów Czartoryska utworzyła w Puławach miejsce nazywane Polskimi Atenami. Było to centrum życia kulturalnego i politycznego. Aleksandra Ogińska w Siedlcach mieszkała w klasycystycznym pałacu otoczonym ogrodem. Obecnie znajduje się w nim rektorat Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Do Siedlec można szybko dojechać koleją.

Gdzie działamy w Siedlcach?

Jesteśmy firmą zajmującą się wywozem odpadów, w tym również odpadów pobudowlanych. Z chęcią podstawimy na Twoją posesję kontener na gruz. Odbieramy zarówno gruz czysty, jak i zmieszany. Zamówienie kontenera jest możliwie przez internet. Zapłata za niego również. To nasi klienci wybierają termin, w którym mamy do nich przyjechać.

zobacz inne miasta w województwie
do góry