Województwo mazowieckie

Piaseczno

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Piasecznie - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

 

Piaseczno to miasto powiatowe w województwie mazowieckim. Swoją nazwę wzięło od tego, że jest położone na piaszczystych glebach nad brzegiem rzeki Jeziorki.

Najważniejsze informacje o Piasecznie

Symbolem dawnej świetności miasta jest ratusz na rynku. Pierwszy Ratusz został spalony przez Szwedów w czasie potopu szwedzkiego. Ratusz odbudowano w połowie XVIII wieku. Został wybudowany w stylu klasycystycznym. Na szczycie wieży został umieszczony półksiężyc. W Piasecznie poza ratuszem są również inne zabytki. Warto wymienić choćby Kościół Świętej Anny z II połowy XVI wieku. Styl tej budowli to późny gotyk z elementami barokowymi. W Piasecznie jest również drewniana dzwonnica z polowy XIX wieku. Mykwa z 1865 roku to kolejny ważny zabytek tego miasta. Co ciekawe, Mykwa przetrwała, a inne zabytki wokół niej, na przykład synagoga zostały zniszczone. Mało osób wie, że w Piasecznie było kiedyś getto. Mieszkało w nim około 3500 osób pochodzenia żydowskiego. W Piasecznie odbywa się też Targ Piaseczyński, na którym można znaleźć praktycznie wszystko. Warto chociaż raz się tam wybrać.

Dla rowerzystów została natomiast przygotowana droga rowerowa na trasie leśnej Żabiniec-Chojnice.

Czym się zajmujemy i gdzie działamy?

Jeżeli masz do wywiezienia gruz albo potrzebujesz kontenera na śmieci, to zgłoś się do nas. Zajmujemy się wywozem i ekologiczną utylizacją różnego rodzaju odpadów na terenie całej Polski. Zamówienie naszych usług jest bardzo szybkie, bo odbywa się przez internet. Sam wybierasz termin, kiedy mamy do Ciebie przyjechać.

zobacz inne miasta w województwie
do góry