Województwo łódzkie

Zduńska Wola

Zduńska Wola jest miastem w centralnej Polsce, w województwie łódzkim. Jest siedzibą siedziba powiatu zduńskowolskiego, a także członkiem Związku Miast Polskich.

Zabytki w Zduńskiej Woli

W powiecie zduńskowolskim do rejestru zabytków zostało wpisanych prawie 30 zabytków architektury i budownictwa. Głównie obiektów sakralnych, dworów szlacheckich i zespołów dworsko-parkowych. Do najciekawszych zabytków Zduńskiej Woli należy klasycystyczny dwór Stefana Prawdzic Złotnickiego. Warto jeszcze wymienić: domy tkaczy, marmurowy ołtarz w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zespół kościoła ewangelicko-augsburskiego z XIX w., kościół baptystów z 1901 roku, kaplicę morawitów z początku XX w.

W zachodniej części Zduńskiej Woli znajduje się cmentarz żydowski, który powstał w latach 30. XX wieku. W Zduńskiej Woli umiejscowione są również następujące cmentarze: Cmentarz parafialny znajdujący się przy ul. Łaskiej; Cmentarz miejski znajdujący się przy ul. Bema; Cmentarz żydowski znajdujący się przy ul. Kaczej; Cmentarz Chrześcijan Baptystów w Zduńskiej Woli znajdujący się przy ul. Łaskiej.

Co robimy w Zduńskiej Woli i gdzie działamy?

Jesteśmy firmą zajmującą się utylizacją oraz wywozem śmieci. W szczególności interesują nas odpady pobudowlane, takie jak czysty gruz i gruz zmieszany. Kontener na śmieci można u nas zamówić szybko przez internet. Czas oczekiwania na kontener na gruz nigdy nie przekroczy 24 godzin. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje, co możesz wrzucać do poszczególnych kontenerów.

zobacz inne miasta w województwie
do góry