Strona główna/O ecoexpress24/Więcej informacji o platformie odbioru odpadów budowlanych

Więcej informacji o platformie odbioru odpadów budowlanych

Jesteśmy platformą, na której zamówisz wywóz gruzu w całej Polsce.

Unikalna platforma internetowa dla wszystkich, którzy planują remont lub budowę domu i mieszkania. Online zamówisz

WYWÓZ GRUZU

Wywóz gruzu prowadzony jest w kontenerach na odpady budowlane. Jest to jedna z naszych podstawowych usług. 

Wywozimy odpady z budowy zarówno w workach Big-Bag jak i większych kontenerach. Najczęściej są to kontenery o wielkościach od 4 do 6 metrów sześciennych ale dysponujemy też dużymi kontenerami na odpady wielkogabarytowe o pojemności 36 metrów sześciennych. Pośrednie wielkości kontenerów to między innymi 12 i 15 m3.

W zależności od regionu Polski pojemności poszczególnych pojemników na odpady mogą się nieznacznie różnić.

Nie są to znaczące różnice ale wielkość kontenera podajemy jedynie w przybliżeniu.

 

Nasze kontenery na odpady budowlane możemy dostarczyć zarówno do Twojego domu gdzie prowadzisz remont jak i na plac budowy nowego obiektu. Pamiętaj, że planując wyburzenie przy remoncie musisz bezpiecznie, zgodnie z prawem zutylizować odpady budowlane a na placu każdej budowy taki pojemnik jest niezbędny. 

Zamawiając kontener na gruz

pamiętaj, że w każdym pojemniku musi być odpowiednia frakcja odpadów. Nasze odpady, które możesz wrzucać do pojemnika mamy szczegółowo opisane w poradnikach dla Klienta.

Utylizacja i wywóz gruzu w większych kontenerach jest jednocześnie najtańszą opcją ale musisz zwrócić uwagę aby na posesji było odpowiednio dużo miejsca na dostarczenie tak dużego kontenera. Nasze pojemniki dzielimy na dwa rodzaje i ze względu na ich wielkość inaczej musisz przygotować posesję. Sprawdź jak przygotować się na przyjęcie pojemnika na odpady budowlane

Najtańszy kontener na gruz

Jest nim oczywiście worek na gruz Big-Bag. Możesz go zamówić w naszym sklepie a następnie zamówić jego odbiór przez platformę ecoexpress24.pl. Dodatkowo jeżeli ma to być najtańszy odbiór odpadów budowlanych, musi być w nim jedynie czysty gruz

Czysty gruz w profesjonalnym katalogu odpadów jest oznaczany kodami:

  • 17 01 01 (odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów),
  • 17 01 02 (gruz ceglany),
  • 17 01 07 (zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż w 17 01 06).

     

Można więc podsumować, że czysty gruz są to tylko odpady z betonu, cegły, bądź ceramiki (np. glazura, kafle), gleba, ziemia, w tym kamienie, minerały (np. piasek, kamienie).

Trzeba zauważyć, że w pojemniku na odpady budowlane czysty gruz nie można wrzucać ani grama folii, drewna, styropianu, ani żadnych innych odpadów najczęściej traktowanych jako poremontowe.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu?

Na portalu ecoexpress24.pl możesz szybko sprawdzić cenę wywozu gruzu lub opadów poremontowych. Sprawdzając cenę wywozu gruzu wystarczy podać adres świadczenia usługi oraz wskazać rodzaj gruzu do zagospodarowania. Możesz również podać wielkość potrzebnego kontenera.

  • Podaj swoja lokalizację 1 - podaj lokalizację podstawienia kontenera
  • Wybierz rodzaj odpadów 2 - wybierz rodzaj odpadów
  • Wybierz wielkość kontenera 3 - wybierz wielkość kontenera na gruz

Przede wszystkim pamiętaj jednak, że jest to cały proces usługowy, gdzie oprócz podstawienia kontenera musimy potem go jeszcze odebrać wraz z gruzem i odpadami poremontowymi oraz odpowiednio (zgodnie z prawem) zagospodarować. Ceny zależne są od regionu Polski, w którym odbieramy odpady budowlane. Może więc sie zdarzyć, że odległość 30 km sprawi, że wywóz gruzu może kosztować nawet 200 zł mniej za kontener.

Szybkie sprawdzenie ceny wywozu gruzu poremontowego

 

do góry