Komunikaty

 • Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządki posesji!

  2018-10-26
  Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządk

  Sprzątanie posesji przed zimą to nie tylko usuwanie liści i zabezpieczanie krzewów przed mrozami. W okresie od wiosny do jesieni na posesji gromadzi się wiele odpadów, które powinny zostać usunięte zanim spadnie pierwszy śnieg. Jeżeli posesja będzie nieuprzątnięta, przygotowanie jej do wypoczynku i sadzenia roślin na początku kolejnego sezonu zajmie znacznie więcej czasu.

 • Spalanie odpadów w kominku? Mandat i krótsze zdrowie!

  2018-10-18
  Spalanie odpadów w kominku? Mandat i krótsze zdr

  Przez lata w Polsce panowało ciche przyzwolenie na spalanie odpadów. Obecnie walka ze smogiem i kampanie uświadamiające społeczeństwo o szkodliwości palenia śmieci sprawiają, że na wsiach i miastach coraz częściej pojawiają się zgłoszenia o sąsiadach, którzy spalają w kominku odpady.

 • Śmieci do lasu? Grzywna 5000 zł i 30 dni pozbawiania wolności!

  2018-10-08
  Śmieci do lasu? Grzywna 5000 zł i 30 dni pozbawi

  „Zauważyłam, że sąsiad wywozi do lasu śmieci powstałe przy remoncie domu. Mam zdjęcia i filmy, które są tego dowodem. Co mogę zrobić? Jaka kara grozi sąsiadowi?” - pyta nasza czytelniczka. Aby odpowiedzieć na jej pytanie, sprawdziliśmy, jak należy postępować w takiej sytuacji, a także, jak legalnie pozbyć się problematycznych odpadów.

 • Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farbą powoduje ulatnianie się rakotwórczych związków - uważaj!

  2018-10-05
  Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farb

  Spalanie drewna z rozbiórki jest zabronione. Prawo zobowiązuje do usunięcia drewna z rozbiórki altany, szopy lub stodoły na własną rękę, jednak nigdy nie może odbywać się to przez spalenie go w kominku lub ognisku. Za taki czyn grozi mandat. Rekordziści płacą za spalanie porozbiórkowych desek nawet 5 tysięcy złotych.

 • Podrzucanie śmieci.. Sprawcy przestali być anonimowi!

  2018-10-01
  Podrzucanie śmieci.. Sprawcy przestali być anoni

  Podrzucanie śmieci jest plagą w polskich miastach i mniejszych miejscowościach. Odpady trafiają również do lasu, na łąki oraz na tereny położone nad rzekami i jeziorami. Aby walczyć z zaśmiecaniem miast i wsi, ustawodawca wprowadził wysokie kary za podrzucanie śmieci. Co grozi za pozostawienie starej kanapy pod śmietnikiem? Jakie konsekwencje ma wywiezienie gruzu do lasu?

 • Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremontowe typu styropian

  2018-09-18
  Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremonto

  Aby pozbyć się styropianu w sposób legalny, można zamówić worki na odpady budowlane lub kontener na odpady. Cena wynajęcia pojemnika jest uzależniona od jego wielkości oraz lokalizacji, w której ma zostać postawiony.

 • Jak zamówić odbiór wełny mineralnej?

  2018-09-07
  Jak zamówić odbiór wełny mineralnej?

  Wełna mineralna jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów dociepleniowych. Dzięki niej można ocieplić dachy, a także wykonać izolację akustyczną. Co zrobić z odpadami z wełny mineralnej? Gdzie można je legalnie wyrzucić?

 • Zgodnie z obowiązującym prawem Polacy są zobligowani do utylizacji określonych odpadów.

  2018-09-03
  Zgodnie z obowiązującym prawem Polacy są zoblig

  Mianem PSZOK określa się punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Jest to wyznaczone przez gminę miejsce, w którym wszyscy mieszkańcy mogą pozostawić odpady wskazane w ustawie. W art. 3 ust. 2 pkt 6, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250) określono, że obowiązkiem gminy jest zapewnienie czystości i porządku na jej terenie.

 • Zalega Ci stara papa? Sprawdź jak możesz się jej pozbyć!

  2018-08-21
  Zalega Ci stara papa? Sprawdź jak możesz się je

  Usuwanie niektórych odpadów z posesji sprawia wiele problemów. Jednym z materiałów, których nie można wyrzucić do śmieci zmieszanych, jest papa. W jaki sposób prawidłowo ją wyrzucać?

 • Kontener na odpady? Wystarczy kilka kliknięć!

  2018-08-14
  Kontener na odpady? Wystarczy kilka kliknięć!

  Jeśli uważasz, że wynajem kontenerów na odpady zajmuje sporo czasu i wymaga planowania z dużym wyprzedzeniem, jesteś w błędzie. Dzięki naszej ofercie, kontener na odpady zamówisz przez aplikację i pokryjesz koszty podstawienia pojemnika przez PayU. Dowiedz się, jak działa aplikacja ecoexpress24.pl!

 • Gruz do zsypu? Nie ryzykuj, zamów worek Big Bag lub kontener!

  2018-08-07
  Gruz do zsypu? Nie ryzykuj, zamów worek Big Bag l

  W wielu blokach budowanych w okresie PRL wciąż użytkowane są zsypy na śmieci. Przez lata służyły mieszkańcom jako miejsce do opróżniania koszy na odpadki i wyrzucania wszelkich nieprzydatnych przedmiotów. Obecnie zsypy tracą na znaczeniu, głównie z powodu coraz powszechniejszej segregacji odpadów. Jakich śmieci nie wolno wyrzucać do zsypów w blokach?

do góry