Komunikaty

 • Meble z remontu to nie opał - dbaj o ekologie oraz własne zdrowie!

  2018-12-12
  Meble z remontu to nie opał - dbaj o ekologie ora

  Spalanie śmieci jest surowo zabronione, lecz wielu Polaków wciąż wrzuca do pieca odpady. Częstym przypadkiem jest palenie starych mebli, których nie można wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Jeżeli chce się dbać o środowisko, wywóz niepotrzebnych szaf, wersalek lub regałów można zamówić w naszej usłudze.

 • Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osiedlowych podwórzach jest karalne

  2018-12-07
  Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osie

  Śmieci zalegające w lasach, na polanach, a także na miejskich osiedlach to wyjątkowo smutny widok. Tereny zielone i miejskie przestrzenie tracą swój urok, a rozkładające się odpady wydzielają szkodliwe substancje, które trafiają do gleby, wody i powietrza. Aby powstrzymać degradację środowiska naturalnego, powinno się zadbać o legalny wywóz odpadów z własnego domu i posesji. 

 • Co zrobić z odpadami po remoncie?

  2018-11-29
  Co zrobić z odpadami po remoncie?

  Podczas remontu wyrzuca się wiele śmieci. Z odnawianych łazienek usuwa się stare kafle, sanitariaty i rury instalacyjne, a z salonów wynosi się stare meblościanki i komplety wypoczynkowe pamiętające PRL. Jeżeli planuje się duży remont, powinno się pamiętać nie tylko o wybraniu materiałów wykończeniowych i wyposażenia, ale także o wywozie odpadów.

 • Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zobacz jakie to proste!

  2018-11-27
  Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zoba

  Wyrzucanie gruzu do pojemników na odpady zmieszane jest zabronione. Zgodnie z obowiązującym prawem, gruz powinien być wywożony oddzielnie - mieszanie go z innymi odpadami jest związane z ryzykiem otrzymania mandatu w wysokości 500 złotych. Aby legalnie i szybko usunąć odpady budowlane z posesji, wystarczy zamówić kontener na gruz. Aby sprawdzić dostępność usług w Twojej okolicy, wystarczy podać nam adres na stronie głównej

 • Ile kosztuje kontener na śmieci?

  2018-11-16
  Ile kosztuje kontener na śmieci?

  Kontener na gruz lub odpady pobudowlane jest niezbędny, by legalnie usunąć śmieci, jakie powstały podczas remontu, prac rozbiórkowych lub w trakcie sprzątania mieszkania po babci. Pojemnik na śmieci przydaje się również, gdy chce się usunąć z domu stare meble. Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmiecijehowa55555 ?

 • Ogrzewanie domu śmieciami jest zabronione - nie truj siebie i sąsiadów!

  2018-11-09
  Ogrzewanie domu śmieciami jest zabronione - nie t

  Spalanie śmieci w kominku, piecu kozie lub piecu centralnego ogrzewania jest zabronione. Za taki czyn prawodawca przewidział nałożenie mandatu w wysokości 500 złotych, a w przypadku nagminnego łamania prawa kary mogą być jeszcze wyższe.

 • Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla Polaków

  2018-10-31
  Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla

  Większość odpadów, jakie wytwarzają gospodarstwa domowe, może być ponownie wykorzystana do produkcji innych przedmiotów. Recycling chroni przed zanieczyszczeniem planety i przed zużyciem wielu surowców, dlatego kolejne kraje stosują przepisy zwiększające dbałość o środowisko. Do takich państw należy Polska, która w 2017 roku wprowadziła tzw. Ustawę śmieciową.

 • Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządki posesji!

  2018-10-26
  Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządk

  Sprzątanie posesji przed zimą to nie tylko usuwanie liści i zabezpieczanie krzewów przed mrozami. W okresie od wiosny do jesieni na posesji gromadzi się wiele odpadów, które powinny zostać usunięte zanim spadnie pierwszy śnieg. Jeżeli posesja będzie nieuprzątnięta, przygotowanie jej do wypoczynku i sadzenia roślin na początku kolejnego sezonu zajmie znacznie więcej czasu.

 • Spalanie odpadów w kominku? Mandat i krótsze zdrowie!

  2018-10-18
  Spalanie odpadów w kominku? Mandat i krótsze zdr

  Przez lata w Polsce panowało ciche przyzwolenie na spalanie odpadów. Obecnie walka ze smogiem i kampanie uświadamiające społeczeństwo o szkodliwości palenia śmieci sprawiają, że na wsiach i miastach coraz częściej pojawiają się zgłoszenia o sąsiadach, którzy spalają w kominku odpady.

 • Śmieci do lasu? Grzywna 5000 zł i 30 dni pozbawiania wolności!

  2018-10-08
  Śmieci do lasu? Grzywna 5000 zł i 30 dni pozbawi

  „Zauważyłam, że sąsiad wywozi do lasu śmieci powstałe przy remoncie domu. Mam zdjęcia i filmy, które są tego dowodem. Co mogę zrobić? Jaka kara grozi sąsiadowi?” - pyta nasza czytelniczka. Aby odpowiedzieć na jej pytanie, sprawdziliśmy, jak należy postępować w takiej sytuacji, a także, jak legalnie pozbyć się problematycznych odpadów.

 • Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farbą powoduje ulatnianie się rakotwórczych związków - uważaj!

  2018-10-05
  Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farb

  Spalanie drewna z rozbiórki jest zabronione. Prawo zobowiązuje do usunięcia drewna z rozbiórki altany, szopy lub stodoły na własną rękę, jednak nigdy nie może odbywać się to przez spalenie go w kominku lub ognisku. Za taki czyn grozi mandat. Rekordziści płacą za spalanie porozbiórkowych desek nawet 5 tysięcy złotych.

do góry